Knowles Syfer 1808Y1000561GFT
Part No.:
1808Y1000561GFT
Datasheet:
Fullcores1808Y1000561GFT.pdf
Description:
CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 1808
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)