Knowles Syfer 1808Y0250824JXT
Part No.:
1808Y0250824JXT
Datasheet:
Fullcores1808Y0250824JXT.pdf
Description:
CAP CER 0.82UF 25V X7R 1808
Capacitance:
0.82 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)