Knowles Syfer 1808Y0100823KCT
Part No.:
1808Y0100823KCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Fullcores1808Y0100823KCT.pdf
Description:
CAP CER 0.082UF 10V C0G/NP0 1808
Manufacturer:
Knowles Syfer
Series:
FlexiCap™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)