Knowles Syfer 1808JA258P20HKTUYX
Part No.:
1808JA258P20HKTUYX
Datasheet:
Fullcores1808JA258P20HKTUYX.pdf
Description:
CAP CER 8.2PF 250VAC C0GNP0 1808
Capacitance:
8.2 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Safety, Automotive
Size / Dimension:
0.195" L x 0.079" W (4.95mm x 2.00mm)