Knowles Syfer 1808J2008P20BFT
Part No.:
1808J2008P20BFT
Datasheet:
Fullcores1808J2008P20BFT.pdf
Description:
CAP CER 8.2PF 200V C0G/NP0 1808
Capacitance:
8.2 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)