Knowles Syfer 1808J0160684KDT
Part No.:
1808J0160684KDT
Datasheet:
Fullcores1808J0160684KDT.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 16V X7R 1808
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)