Knowles Syfer 1808J0100221FCT
Part No.:
1808J0100221FCT
Datasheet:
Fullcores1808J0100221FCT.pdf
Description:
CAP CER 220PF 10V C0G/NP0 1808
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)