Vishay Sprague 150D823X0035A2BE3
Part No.:
150D823X0035A2BE3
Description:
CAP TANT 0.082UF 20% 35V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)