Vishay Sprague 150D475X9100R2T
Part No.:
150D475X9100R2T
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 100V AXIAL
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)