Vishay Sprague 150D393X9020A2BE3
Part No.:
150D393X9020A2BE3
Description:
CAP TANT 0.039UF 10% 20V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)