Vishay Sprague 150D335X0100R2TE3
Part No.:
150D335X0100R2TE3
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 100V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)