Vishay Sprague 150D333X9035A2TE3
Part No.:
150D333X9035A2TE3
Description:
CAP TANT 0.033UF 10% 35V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)