Vishay Sprague 150D155X9125B2B
Part No.:
150D155X9125B2B
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 125V AXIAL
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
125 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)