Vishay Sprague 150D107X9025S2B
Part No.:
150D107X9025S2B
Description:
CAP TANT 100UF 10% 25V AXIAL
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)