Knowles Syfer 1210Y2K00680FCT
Part No.:
1210Y2K00680FCT
Datasheet:
Fullcores1210Y2K00680FCT.pdf
Description:
CAP CER 68PF 2KV C0G/NP0 1210
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)