Knowles Syfer 1210Y1K00391JAT
Part No.:
1210Y1K00391JAT
Datasheet:
Fullcores1210Y1K00391JAT.pdf
Description:
CAP CER 390PF 1KV C0G/NP0 1210
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)