Knowles Syfer 1210Y0500471GAT
Part No.:
1210Y0500471GAT
Datasheet:
Fullcores1210Y0500471GAT.pdf
Description:
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 1210
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)