Knowles Syfer 1210J5000121GFT
Part No.:
1210J5000121GFT
Datasheet:
Fullcores1210J5000121GFT.pdf
Description:
CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 1210
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)