Knowles Syfer 1210J1K00471GAT
Part No.:
1210J1K00471GAT
Datasheet:
Fullcores1210J1K00471GAT.pdf
Description:
CAP CER 470PF 1KV C0G/NP0 1210
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)