Knowles Syfer 1210J1000470FCT
Part No.:
1210J1000470FCT
Datasheet:
Fullcores1210J1000470FCT.pdf
Description:
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 1210
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)