Knowles Syfer 1210J0250183GFT
Part No.:
1210J0250183GFT
Datasheet:
Fullcores1210J0250183GFT.pdf
Description:
CAP CER 0.018UF 25V C0G/NP0 1210
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)