Knowles Syfer 1206Y0630471FFT
Part No.:
1206Y0630471FFT
Datasheet:
Fullcores1206Y0630471FFT.pdf
Description:
CAP CER 470PF 63V C0G/NP0 1206
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
63V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.063" (1.60mm)