Knowles Syfer 1206Y0630103FCT
Part No.:
1206Y0630103FCT
Datasheet:
Fullcores1206Y0630103FCT.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 63V C0G/NP0 1206
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
63V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.063" (1.60mm)