Knowles Syfer 1206Y0250824JDT
Part No.:
1206Y0250824JDT
Datasheet:
Fullcores1206Y0250824JDT.pdf
Description:
CAP CER 0.82UF 25V X7R 1206
Capacitance:
0.82 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.063" (1.60mm)