Knowles Syfer 1206J6300221FAT
Part No.:
1206J6300221FAT
Datasheet:
Fullcores1206J6300221FAT.pdf
Description:
CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 1206
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.063" (1.60mm)