Knowles Syfer 1206J2500331FFT
Part No.:
1206J2500331FFT
Datasheet:
Fullcores1206J2500331FFT.pdf
Description:
CAP CER 330PF 250V C0G/NP0 1206
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.063" (1.60mm)