Knowles Syfer 1206J1000332FFT
Part No.:
1206J1000332FFT
Datasheet:
Fullcores1206J1000332FFT.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 1206
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.063" (1.60mm)