Knowles Novacap 1206D332J250KHT
Part No.:
1206D332J250KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Fullcores1206D332J250KHT.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 25V C0G/NP0 1206
Manufacturer:
Knowles Novacap
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.064" (1.63mm)