KYOCERA AVX 100A220FW150XC
Part No.:
100A220FW150XC
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 22PF 150V 1% NONSTND
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Porcelain Superchip® ATC 100A
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
150V
Temperature Coefficient:
P90
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C